O nas | Park Linowy Wiewióra - Giżycko

Jak to wszystko powstało ?

Idea Parku Linowego powstała w roku 2012, kiedy to trójka lokalnych młodych ludzi łącząc swoje pasje do alpinizmu postanowiła stworzyć własny obiekt do zabawy na wysokości. Zanim doszło do podjęcia pierwszych formalnych kroków, przez 2 lata gromadziliśmy niezbędną wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. Zwiedziliśmy również mnóstwo różnych Parków Linowych w Polsce jak za granicą – spotykając się również z ich właścicielami, co pozwoliło nam zaobserwować najlepsze rozwiązania konstrukcyjne. Dzięki temu, w kwietniu 2014 roku – będąc na etapie przetargu o wydzierżawienie działki pod instalacje Parku Linowego, mieliśmy najlepiej przygotowaną dokumentacje projektu ze wszystkich oferentów. Posiadając już wszystkie formalne wymogi i pozwolenia, z dniem 1 czerwca 2014 roku, ruszyły pierwsze prace montażowe.

Park od samego początku miał się wyróżniać. Naszym celem jest, aby był to największy tego typu obiekt na Mazurach i jednocześnie jedna z głównych atrakcji w Giżycku. Niebywałym trafem okazała się sama lokalizacja Parku – nie mogło być lepiej! Co ciekawe, było to ostatnie miejsce, które przyszło nam do głowy szukając odpowiedniego miejsca – w dodatku pod samym nosem : ). Działka znajduje się przy linii brzegowej jeziorka Popówka Mała, nieopodal głównego wejścia do Twierdzy Boyen. Można powiedzieć, że jest to “nasze podwórko”, bo wychowaliśmy się tuż obok. Niestety mimo ogromnego potencjału tego miejsca, nigdy nie było ono w żaden sposób zagospodarowane, dlatego też, po otrzymaniu zgody na dzierżawę działki, czekał nas ogrom pracy, aby doprowadzić prawie 7000 m2 terenu “do porządku”. Pierwotnie wszystko było gęsto zarośnięte wysokimi krzakami tak, że nie dało się nigdzie przejść. Prawie miesiąc męczarni przyniósł niewiarygodny efekt, zamieniając to miejsce w nie do poznania.

Pierwszy sezon ruszył 1 maja 2015 roku. Otwarcie Parku było dla nas wielkim wydarzeniem. Przyzwyczajeni do tego, że to miejsce było niegdyś zapomniane, nie byliśmy w stanie oswoić się z widokiem tylu gości – i to o 9 rano. Wszystko odbyło się bardzo uroczyście, przybył nawet burmistrz, z którym przecięliśmy razem symboliczną wstęgę, po czym stłukliśmy szampana na szczęście. Brawa i gratulacje naszych gości napawały nas wielką satysfakcją, że udało się nam… mimo tych 4 lat wyrzeczeń, przeciwności losu i ciężkiej niekończącej się  pracy, która nie raz rodziła zniechęcenie, zrobić to, co kiedyś było tylko pomysłem trójki młodych ludzi. Nie można zapomnieć o pomocy naszych bliskich, którzy wspierali nas i pomagali jak tylko mogli. Wiemy, że dla nich ten dzień był równie ważny co dla nas.

Historia parku tworzy się cały czas. Moment jego otwarcia to początek dalszego rozwoju tego miejsca. Mamy jeszcze dużo pomysłów do zrealizowania : )

Instruktorzy

Jesteśmy młodą ekipa, która lubi to, co robi. Żadne z nas nie wyobrażało sobie, ze nasza pasja, przerodzi się w życie zawodowe, które sprawia nam wielka frajdę. Dzięki zdobytym doświadczeniom i wiedzy, pilnujemy, by zabawa u nas była w 100% bezpieczna. Pomagamy zwalczyć leki, wspieramy w chwilach zwątpienia i zawsze można liczyć na “ratunek” z naszej strony :) mimo naszego młodego wieku, mamy świetny kontakt zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi, co przekłada się na dalszą dobrą współpracę.

© Copyright - Park Linowy Wiewióra - Giżycko | wersja strony: v2.0